Гормон пролактин, що виробляється в передній долі гіпофіза, грає важливу роль в різних процесах, які відбуваються в організмі. Зокрема, він забезпечує безпроблемне функціонування репродуктивної системи жінки.
Рівень пролактину підвищується в період вагітності і при грудному вигодовуванні — тоді і відбувається вироблення молока. Така гіперпролактинемія називається фізіологічною. Вона необхідна для нормального народження і розвитку дитини.
У найближчі місяці після пологів високий рівень гормону допомагає матері уникнути повторної вагітності і підтримує лактацію.
Якщо у вас пролактинома, то грудне вигодовування вам не протипоказане в більшості випадків. Необхідно звернутися до лікаря за рекомендаціями. Якщо протипоказань немає, доцільно обмежити період годування до 6-12 місяців.
Дізнатися, в яких випадках ваше здоров'я або здоров'я дитини не дозволяє вам годувати грудьми?
Які існують правильні і неправильні способи припинення лактації?
Крім того, підвищене вироблення пролактину з'являється при глибокому сні, фізичних навантаженнях, стресах. Стимулюють гіперпролактинемію також білкова їжа і статеві контакти.
Але якщо вагітності немає, а грудне вигодовування дитини вже закінчено, і при цьому рівень пролактину високий — кажуть про патологічну гіперпролактинемію.
Основні скарги, що відзначалися при гіперпролактинемії:
- Порушення менструального циклу (у вигляді рідкісних або відсутніх менструацій);
- Зниженя статево потягу;
- Безпліддя;
- Виділення з молочних залоз.
Чому може підвищитися рівень пролактину?
Які обстеження і аналізи можуть знадобитися при підозрі на гіперпролактинемію