Чим небезпечна гіперпролактинемія для мам?
ЛАКТАЦІЯ

Чим небезпечна гіперпролактинемія для мам?

Гормон пролактин, що виробляється в передній долі гіпофіза, грає важливу роль в різних процесах, які відбуваються в організмі. Зокрема, він забезпечує безпроблемне функціонування репродуктивної системи жінки.

Рівень пролактину підвищується в період вагітності і при грудному вигодовуванні — тоді і відбувається вироблення молока. Така гіперпролактинемія називається фізіологічною. Вона необхідна для нормального народження і розвитку дитини.

У найближчі місяці після пологів високий рівень гормону допомагає матері уникнути повторної вагітності і підтримує лактацію.

Проблеми з грудним годовуванням
ЛАКТАЦІЯ

Проблеми з грудним годовуванням

Незважаючи на те, що грудне вигодовування — кращий вибір для вашого малюка, воно не завжди можливо для всіх жінок.

Нерідко жінки стикаються з необхідністю попередження або припинення лактації (вироблення молока молочними залозами), якщо власне здоров'я або здоров'я малюка не дозволяє жінці годувати грудьми. 

КОЛИ ВАШЕ ЗДОРОВ'Я НЕ ДОЗВОЛЯЄ ВАМ ГОДУВАТИ ГРУДЬМИ

Протипоказання до грудного годування з боку матері включають:

  1. Застосування ліків, неприпустимих при лактації, хіміотерапія, променева терапія

Cдайте аналіз на рівень пролактину в крові в медичних центрах вашого міста

Як закінчити грудне вигодовування?
ЛАКТАЦІЯ

Як закінчити грудне вигодовування?

Про користь грудного годування написано сотні статей, в пологових будинках і жіночих консультаціях, на курсах для вагітних пропагується виключно даний метод годування дитини з народження і до 6 місяців.

Вчені ще не винайшли склад, який за своїми властивостями зміг би стати повноцінною заміною материнському молоку.

Але що робити, якщо у мами мало молока? Найчастіше, це надумана проблема.

Є достовірні ознаки, за якими можна визначити недостатність молока.

Грудне вигодовування
ЛАКТАЦІЯ

Грудне вигодовування

Грудне вигодовування дозволяє з перших годин життя забезпечити дитину оптимальним для неї складом білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, ферментів і гормонів, а також захисних факторів, які оберігають дитину від різних захворювань. З грудей матері дитина отримує молоко потрібної температури, без хвороботворних мікробів, захищене від впливу повітря.

Крім того, годування грудьми — це найважливіший психологічний процес, який благотворно впливає як на емоційний стан мами, так і на формування здорової психіки дитини.