Пацієнтам про гіперпролактинемію і придушення лактації

Що таке гіперпролактинемія?
"Гіпер" означає надлишок чого-небудь. Гіперпролактинемія — це стан, для якого характерно підвищений вміст пролактину (гормону гіпофіза) в крові. Найчастіше гіперпролактинемія зустрічається у молодих жінок у віці 25-40 років, рідше — у чоловіків того ж віку.


ЩО ТАКЕ ПРОЛАКТИН (ПРЛ)?

Пролактин — це гормон, який утворюється і виділяється клітинами передньої долі гіпофіза.

Пролактин був відкритий в 1928 році як лактогенна субстанція, яка присутня в екстрактах гіпофізів корів. Однак, як окремий гормон у людини, пролактин був ідентифікований тільки в 1970 році. Пролактину належить більше 80-ти різних біологічних процесів і більш 300 біологічних функцій, він володіє більшою кількістю дій, ніж всі гіпофізарні гормони в сукупності. Завдяки цьому вчені свого часу пропонували перейменувати пролактин і назвати його версатіліном — «всюдисущим і всемогутнім гормоном».

При всій широті спектру біологічної дії пролактину, основна його функція у жінок і чоловіків — регуляція репродуктивної системи. Тому підвищений рівень пролактину в першу чергу призводить до різних дисфункцій статевої системи і безпліддя у жінок і чоловіків.

Гіперпролактинемія присутня в 25-30% випадків у одного або обох партнерів при безплідді у шлюбі, тобто в кожної третьої-четвертої подружньої пари.

 

Джерела:
1 Вакс В. В. «Гіперпролактинемія: причини, клініка, діагностика і лікування // Consilium-Medicum, 2001, №11, Том 3
2 Мельниченко Г.А., Марова Є.І., Дзеранова Л.К., Вакс В.В. «Гіперпролактинемія у жінок та чоловіків». Посібник для лікарів — М. 2007; 1-57.
3 Калинченко С.Ю. «Крок вперед в лікуванні гіперпролактинемії. Вибрані лекції» — вид-во «Практична медицина». М. 2010; 1-94
Інформація про пролактин для професіоналів охорони здоров’я Дізнатися
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я