Що таке планування вагiтностi

Планування вагітності — це комплекс заходів, який дозволяє максимально підготувати організм жінки і чоловіка до зачаття здорової дитини. Сюди відносяться консультації лікарів (гінеколога для жінки, уролога для чоловіків, в деяких випадках — лікаря-генетика та інших фахівців) і перелік обстежень для оцінки загального стану здоров'я та наявності захворювань, які становлять небезпеку для внутрішньоутробного розвитку майбутньої дитини.

Обстеження при плануванні вагітності дозволяє виявити проблеми зі здоров'ям, які можуть перешкоджати зачаттю. Тому звернення до фахівця ще на етапі планування допомагає багатьом парам не втратити час і не впасти у відчай через безрезультатних спроб стати батьками, а своєчасно виявити проблему і, після успішного лікування, нарешті дочекатися свого малюка.

Безпліддя неможливо перемогти самолікуванням, оскільки воно може мати як одну, так і декілька причин. Причому різні проблеми зі здоров'ям, які заважають зачати дитину, можуть бути присутніми у обох партнерів.

ПРИЧИНИ БЕЗПЛІДНОСТІ У ЖІНОК


Проблеми з овуляцією і порушення циклу

Раннє настання менопаузи.

Синдром полікістозних яєчників. Це захворювання часто поєднується із зайвою вагою і порушеннями циклу, вимагає лікування і контролю гормонального фону.

Порушення гормонального фону. Наприклад, гіперпролактинемія, стає приводом для порушення регуляції менструального циклу і овуляції. Вона може проявлятися як повною відсутністю менструації, так і відсутністю овуляції зі збереженням менструальних виділень. В останньому випадку жінка може довгий час не замислюватися про те, що у неї є гормональні проблеми. Тому при плануванні вагітності бажано відразу зробити аналіз на пролактин, щоб виявити і усунути проблему на ранніх етапах, або переконатися, що рівень даного гормону не перешкоджає настанню вагітності.

Виражений надлишок або недолік ваги.

Надмірні фізичні навантаження (це стосується і відвідувань тренажерного залу). Якщо навантаження дуже великі, це може вплинути на гормональний баланс і овуляцію.

Побічні ефекти деяких ліків і хронічних захворювань.

Деякі спадкові захворювання.

Проблеми з органами статевої системи (матковими трубами, маткою та ін.)

Спайки в маткових трубах в результаті операцій або раніше перенесеного запального процесу.

Ендометріоз — захворювання, при якому тканина, яка в нормі розташовується по внутрішній стінці матки, має й іншу, атипову локалізацію — за межами органу.

Міоми матки. На можливість зачаття і виношування дитини може впливати розмір, розташування і кількість вузлових ущільнень.

ПРИЧИНИ БЕЗПЛІДНОСТІ У ЧОЛОВІКІВ

 

  • Статеві інфекції, що вплинули на функцію вироблення сперми (гонорея та ін)
  • Перенесені інфекції, що вплинули на насінники (свинка)
  • Крипторхізм, або неопущення яєчок
  • Зайва вага
  • Деякі види пухлин статевих органів
  • Побічні ефекти ліків (анаболічні стероїди, тетрациклін та ін.), Куріння або вживання наркотичних речовин
  • Спайки сім'явиносних проток після запалень і операцій
  • У деяких випадках — варикоцеле (варикозне розширення вен яєчка)
  • Спадкові і генетичні захворювання (наприклад, синдром Клайнфельтера), які можуть впливати на розвиток і функціонування сім'яників.

Це не весь перелік причин безпліддя. Кожен випадок проблем з зачаттям дитини вимагає індивідуального підходу, тому не нехтуйте відвідуванням фахівця ще на етапі планування вагітності. Це допоможе заощадити час, вбереже від безпідставних хвилювань і допоможе швидше виконати ваше бажання стати батьками.

 

Джерела:
1 Калинченко С.Ю. "Крок вперед в лікуванні гіперпролактинемії" Вибрані лекції " — вид-во "Практична медицина ". М. 2010 року; 96 с.
Інформація про пролактин для професіоналів охорони здоров’я Дізнатися
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я