Як обстежитися при плануванні вагітності

Сучасні жінки все частіше роблять вибір на користь усвідомленого підходу до материнства і планування вагітності. Це дозволяє зробити майбутню вагітність комфортною і безпечною, створює сприятливі умови для появи на світ здорового малюка. Стаття допоможе вам розібратися в етапах і процедурах, які потрібно пройти при плануванні вагітності.

1-й етап — візит до гінеколога. Бажано відвідати гінеколога як мінімум за 3 місяці до планованого зачаття. На цьому етапі лікар:

  • Проведе опитування про наявність спадкових і хронічних захворювань, скарг на здоров'я, особливості менструального циклу, про кількість попередніх вагітностей і т.д.

  • Виміряє артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень.

  • Проведе гінекологічне обстеження

  • Призначить лабораторні тести, які будуть включати загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, визначення резусу і групи крові, дослідження рівня глюкози в крові, загальний аналіз сечі, аналіз на ВІЛ і гепатити, на антитіла до краснухи і ін. Список лабораторних тестів може бути доповнений, в залежності від супутніх захворювань, результатів огляду та інших факторів. На настання вагітності великий вплив робить концентрація в крові гормону пролактину. Якщо вона вийшла за межі норми, то зачаття може виявитися неможливим. Корекція порушень гормонального фону (гіперпролактинемії та ін.) може допомогти завагітніти і народити здорового малюка. Тому, якщо побоюєтеся витратити рік або півроку на безуспішні спроби, можете зробити аналіз на рівень пролактину і інші показники гормонального фону на першому етапі планування вагітності. Детальніше про аналіз на пролактин і інші гормони можна дізнатися у лікаря.

  • Направить на взяття мазків із статевих шляхів для виявлення статевих інфекцій, оцінки стану мікрофлори піхви та виключення змін в клітинах слизової шийки матки.

  • Задасть питання про вашу статеву активність, і особливості вашого менструального циклу до виниклих порушень (кількість днів, регулярність настання менструацій, а також у скільки років вони вперше почалися).

Обстеження при підготовці до вагітності бажано проходити обом партнерам. Чоловікові для цього рекомендується відвідати лікаря-уролога або отримати всі рекомендації від фахівця кабінету з планування сім'ї, де приймають пари, які вирішили стати батьками.

2-й етап

  • Якщо результати всіх обстежень виявилися хорошими, протягом найближчого року можна сміливо спрямовувати зусилля на зачаття дитини.

  • Якщо є відхилення від норми за даними аналізів або інших обстежень, лікар призначить лікування. Після поліпшення або нормалізації всіх показників можна буде продовжувати планування вагітності.

3-й етап

  • Коли вагітність наступила, необхідно знову піти до лікаря, щоб стати на облік в жіночій консультації.

  • Якщо вагітність не наступила протягом року, а для пар у віці від 35 років протягом 6 місяців, статевого життя без застосування методів контрацепції, існує ймовірність безпліддя, яке в багатьох випадках успішно лікується. Тому не відкладайте візит до лікаря. Він призначить вам більш детальне обстеження з контролем рівня пролактину і інших показників гормонального фону.

 

Джерела:
1 Посилання на офіційний документ з рекомендаціями щодо прегравідарному обстеженню: kb51.ru/pdf/vv3.pdf від 14.02.2018
Інформація про пролактин для професіоналів охорони здоров’я Дізнатися
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я