Порушення концентрації гормону пролактину в крові бувають пов'язані з різними видами порушень циклу, труднощами з настанням вагітності у жінок, зниженням лібідо і погіршенням ерекції у чоловіків, збільшенням молочних залоз або виділеннями з них (у жінок і чоловіків) та ін. Тому оцінка рівня цього гормону часто рекомендується фахівцями при проведенні диференціальної діагностики багатьох захворювань, виявленні причин порушень менструального циклу і в процесі планування вагітності. Знання, як правильно здати тест на пролактин, допоможе вам заощадити час і кошти в період проходження обстежень.
ЧИ ПОТРІБНА ПІДГОТОВКА ДО АНАЛІЗУ
Концентрація пролактину визначається в зразку крові, взятої з вени.
Кров необхідно здавати натщесерце. Бажано, щоб останній прийом їжі був за 8-12 годин до здачі крові. За деякий час для здачі аналізу необхідно обмежити і інші дії, які здатні вплинути на концентрацію пролактину:
За 1 добу до здачі крові виключити статеві контакти;
За 1 добу до аналізу не відвідувати сауну, лазню, не приймати гарячі ванни (виключити подібні теплові впливи);
Не палити хоча б протягом години до здачі крові;
За 1 день до аналізу бажано виключити сильні фізичні навантаження (біг, силові тренування, швидкий підйом по сходах на кілька прольотів і т.д.);
Перед процедурою забору крові бажано 10-15 хвилин відпочити, прийти в спокійний стан, оскільки стрес і емоційне збудження можуть вплинути на рівень пролактину.
За 12 годин до здачі крові не вживати БАДів і вітамінних комплексів, що містять біотин.
ДЕ ЗДАТИ ТЕСТ НА ПРОЛАКТИН
- В лабораторії (мережевій або незалежній) вашого міста
- У державному закладі охорони здоров'я або в приватному медичному центрі.
Такі заклади регулярно відправляють зібраний для аналізу біоматеріал в лабораторії, з якими вони офіційно співпрацюють. Деякі медустанови мають також власну лабораторію, в якій проводяться дослідження.
Ви зможете легко вибрати клініку на нашому сайті.
Щоб підвищити шанс отримати достовірний результат обстеження, вибирайте великі медичні установи з хорошою репутацією або представників однієї великої мережі медустанов або лабораторій. Навіть дуже якісне обладнання в рідкісних випадках припускається помилок, тому якщо є сумніви в отриманому результаті, можна перездати аналіз і не відкладати похід до лікаря, якщо пролактин виходить за межі норми.
ЯК РОЗШИФРУВАТИ РЕЗУЛЬТАТИ
Не поспішайте самостійно порівнювати дані аналізу з цифрами, які знайдете в інтернеті або навіть в таблицях з медичної літератури. Є великий ризик помилок у самостійній інтерпретації через різницю в одиницях виміру, в яких вказана концентрація пролактину в бланку лабораторії і в інших джерелах, або через знайдену в інтернеті інформацію і т.д. До того ж, тільки лікар-фахівець зможе оцінити результати лабораторного тесту в комплексі з іншими обстеженнями, даними опитування та огляду і поставити діагноз з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Тому обов'язково звертайтеся до лікаря за розшифровкою результатів аналізу на пролактин.