Як здати тест на пролактин

Порушення концентрації гормону пролактину в крові бувають пов'язані з різними видами порушень циклу, труднощами з настанням вагітності у жінок, зниженням лібідо і погіршенням ерекції у чоловіків, збільшенням молочних залоз або виділеннями з них (у жінок і чоловіків) та ін. Тому оцінка рівня цього гормону часто рекомендується фахівцями при проведенні диференціальної діагностики багатьох захворювань, виявленні причин порушень менструального циклу і в процесі планування вагітності. Знання, як правильно здати тест на пролактин, допоможе вам заощадити час і кошти в період проходження обстежень.

ЧИ ПОТРІБНА ПІДГОТОВКА ДО АНАЛІЗУ

Концентрація пролактину визначається в зразку крові, взятої з вени.

Кров необхідно здавати натщесерце. Бажано, щоб останній прийом їжі був за 8-12 годин до здачі крові. За деякий час для здачі аналізу необхідно обмежити і інші дії, які здатні вплинути на концентрацію пролактину:

  • За 1 добу до здачі крові виключити статеві контакти;

  • За 1 добу до аналізу не відвідувати сауну, лазню, не приймати гарячі ванни (виключити подібні теплові впливи);

  • Не палити хоча б протягом години до здачі крові;

  • За 1 день до аналізу бажано виключити сильні фізичні навантаження (біг, силові тренування, швидкий підйом по сходах на кілька прольотів і т.д.);

  • Перед процедурою забору крові бажано 10-15 хвилин відпочити, прийти в спокійний стан, оскільки стрес і емоційне збудження можуть вплинути на рівень пролактину.

  • За 12 годин до здачі крові не вживати БАДів і вітамінних комплексів, що містять біотин.

ДЕ ЗДАТИ ТЕСТ НА ПРОЛАКТИН

  • В лабораторії (мережевій або незалежній) вашого міста
  • У державному закладі охорони здоров'я або в приватному медичному центрі.

    Такі заклади регулярно відправляють зібраний для аналізу біоматеріал в лабораторії, з якими вони офіційно співпрацюють. Деякі медустанови мають також власну лабораторію, в якій проводяться дослідження.

Ви зможете легко вибрати клініку на нашому сайті.

 

Щоб підвищити шанс отримати достовірний результат обстеження, вибирайте великі медичні установи з хорошою репутацією або представників однієї великої мережі медустанов або лабораторій. Навіть дуже якісне обладнання в рідкісних випадках припускається помилок, тому якщо є сумніви в отриманому результаті, можна перездати аналіз і не відкладати похід до лікаря, якщо пролактин виходить за межі норми.

ЯК РОЗШИФРУВАТИ РЕЗУЛЬТАТИ

Не поспішайте самостійно порівнювати дані аналізу з цифрами, які знайдете в інтернеті або навіть в таблицях з медичної літератури. Є великий ризик помилок у самостійній інтерпретації через різницю в одиницях виміру, в яких вказана концентрація пролактину в бланку лабораторії і в інших джерелах, або через знайдену в інтернеті інформацію і т.д. До того ж, тільки лікар-фахівець зможе оцінити результати лабораторного тесту в комплексі з іншими обстеженнями, даними опитування та огляду і поставити діагноз з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Тому обов'язково звертайтеся до лікаря за розшифровкою результатів аналізу на пролактин.

 

 

 

Джерела:
1 Калинченко С.Ю. "Крок вперед в лікуванні гіперпролактинемії "Вибрані лекції" — вид-во" Практична медицина ". М. 2010; 96 с.
Інформація про пролактин для професіоналів охорони здоров’я Дізнатися
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я