Які бувають типи порушень менструального циклу

Збій менструальної функції у різних жінок може мати різні прояви. Тому діагностику даного стану і підбір лікування повинен проводити тільки лікар, який врахує тип порушень, супутні захворювання та інші фактори, важливі для швидкого досягнення максимального ефекту від терапії.

До найбільш поширених типів порушень циклу відносяться:

  • Аменорея — відсутність менструальних кровотеч протягом 90 днів і більше. Такий стан можна також запідозрити, якщо у дівчини до 15 років ще не почалися місячні.
  • Менорагія — стан, коли кровотеча занадто рясна, тривала або обсяг втрати крові може становити небезпеку для здоров'я.
  • Олігоменорея — слабко виражені або нерегулярні менструації. При цьому стані проміжок між менструаціями становить від 35 днів і більше

Дисменорея (іноді називають «альгодисменорея») — це наявність вираженого больового синдрому при менструаціях. Може проявлятися болями внизу живота. Такий стан у дівчат-підлітків часто не є ознакою серйозних проблем зі здоров'ям і коригується правильним лікуванням. У жінок старшого віку больовий синдром при менструації може бути пов'язаний з ендометріозом або наявністю інших захворювань матки. У будь-якому випадку при появі дисменореї необхідно звернутися до лікаря, щоб з'ясувати причину і підібрати правильне лікування.

Поліменорея — зміни циклу, коли проміжок між менструаціями становить менше 25 днів.

Міжменструальні кровотечі. Проявляються виникненням кров'яних виділень в період між менструаціями, які часто виникають під впливом підвищених концентрацій пролактину в сироватці крові. Гіперпролактинемія може брати участь і в розвитку інших видів порушень циклу, наприклад, олігоменореї. Тому якщо довелося зіткнутися зі збоями менструального циклу, бажано дізнатися свій рівень пролактину, щоб прийти до лікаря вже з об'єктивними результатами лабораторних тестів, прискоривши процес постановки діагнозу.

Ановуляторний цикл. При ньому зберігається менструальна кровотеча, однак відсутній вихід яйцеклітини з яєчника (овуляція).

Більшість даних порушень добре піддаються лікуванню. Деякі види порушень циклу виникають з природничих і фізіологічних причин (наприклад, аменорея під час грудного вигодовування) і проходять самостійно. Але точно встановити причину проблеми може тільки фахівець після проведеного обстеження. Тому не відкладайте візит до лікаря, якщо вас турбують порушення циклу. Лікар зможе підібрати правильне лікування. І чим раніше воно буде розпочато, тим більша ймовірність уникнути ускладнень і повністю відновити нормальну роботу статевої та ендокринної систем.

Інформація про пролактин для професіоналів охорони здоров’я Дізнатися
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я