ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЯ

Стан, здатний сильно вплинути на найважливіші сфери життя пацієнта, такі як самопочуття, зовнішність, сексуальна активність і репродуктивна функція. Чим в більш ранні терміни розпочато лікування ГПРЛ і досягнута нормалізація рівня пролактину, тим швидше вдається домогтися повернення пацієнту високої якості життя.

Клінічні критерії діагностики гіперпролактинемії
і визначення рівня пролактину 1, 2

 
1 Калинченко С.Ю. «Крок вперед в лікуванні гіперпролактинемії. Вибрані лекції» — вид-во «Практична медицина». М. 2010 року; 1-94.
2 Андрєєва О.М., Хамошіна М.Б. «Гіперпролактинемія і захворювання молочних залоз». Ефективна фармакотерапія в акушерстві та гінекології, №1 2010 року.

Фізіологічні норми пролактину в сироватці крові 3

Жінки

≤27нг/мл

≤550мЕд/мл


Чоловіки

≤20нг/мл

≤400мЕд/мл

Будь-які показники вище фізіологічних норм можуть свідчити про патологію ендокринної системи пацієнта 4

3 Мельниченко Г.А., Марова Є.І., Дзеранова Л.К., Вакс В.В. «Гіперпролактинемія у жінок і чоловіків». Посібник для лікарів - М. 2007
4 Дєдов І.І., Мельниченко Г.А., Дзеранова Л.К. та ін. Федеральні клінічні рекомендації по гіперпролактинемії: клініка, діагностика, диференціальна діагностика та методи лікування. Проблеми ендокринології, ПРОБЛЕМИ ЕНДОКРИНОЛОГІЇ, №6, 2013.

Достінекс® має доведений високий рівень ефективності і безпеки в лікуванні синдрому гіперпролактинемії і добре переноситься 5, 6 .

Завантажити інструкцію
 
5 Webster J. et al. A comparison of Cabergoline and Bromocriptine in the Treatment of Hyperprolactinemic Amenorrhea. The New England Journal of Medicine 331:904-909, Oct.1994.
6 Ahmed J Al-Husaynei, Isam H. Mahmood, Zena S. Al-Jubori et al. Comparison of the effects of cabergoline and bromocriptine in women with hyperprolactinemic amenorrhea. Middle East Fertility Society Journal. 2008, µ1:33-38.

Препарат вибору
для лікування гіперпролактинемії 1

Оригінальний каберголін, який визнано
препаратом першої лінії і національному консенсусі по веденню пацієнтів з гіперпролактинемією 7

7 М.Д. Тронько, Ю.Г. Антипкін, В.В. Камінський, Т.Ф. Татарчук та інші. «національний консенсус щодо ведення пацієнтів із гіперпролактинемією» (2016) доступно за посилянням http://reproduct-en-do.com/article/download/78796/74527 від 16.10.19

Лікування синдрому гіперпролактинемії 9

Початкова доза — 0,5 мг на тиждень в один або в два прийоми (по 1/2 таблетки 0,5 мг, наприклад в понеділок і четвер). Підвищення початкової дози на 0,5 мг з місячним інтервалом до досягнення максимального терапевтичного ефекту. Терапевтична доза: від 0,25 мг до 2 мг на тиждень. Максимальна доза не повинна перевищувати 4,5 мн в тиждень.

ПН

ВТ

СР

ЧТ

ПТ

СБ

НД

Для фахівців

Більш докладно з проблемою гіперпролактинемії (ГПРЛ) можна ознайомитися на сайті для фахівців www.pfizermed.com.ua